![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/01/ceb1cf83cf84cf85cebdcebfcebcceb9cebacebfcf83.jpg?w=1200&ssl=1)
Συνελήφθη, σήμερα (08-01-2021) το πρωί στην ευρύτερη περιοχή των Τρικάλων, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Τρικάλων, ένα άτομο, διότι κατά τον έλεγχο κατελήφθη να κατέχει ποσότητα κάνναβης, βάρους -0,6- γραμμαρίων, η οποία κατασχέθηκε. Ακολούθως, σε νομότυπη έρευνα που διενεργήθηκε στην οικία του βρέθηκε με τη συνδρομή του αστυνομικού σκύλου ανίχνευσης ναρκωτικών ουσιών «FLEX» και κατασχέθηκε ποσότητα κάνναβης, βάρους -72- γραμμαρίων.