![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/550_334_346215.jpg?w=1200&ssl=1)
Συνελήφθη, χθες (18-12-2020) το βράδυ στα Τρίκαλα, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας (Ο.Π.Κ.Ε.) Τρικάλων, ένα άτομο, διότι κατά τον έλεγχο σε Ι.Χ. επιβατικό αυτοκίνητο όπου επέβαινε, κατελήφθη να κατέχει -305- τεμάχια παιδικών αθυρμάτων, -19- τεμάχια καπνογόνων-πυροτεχνημάτων και -12- τεμάχια πυροτεχνημάτων τύπου μασούρι, στερούμενος σχετικής άδειας, τα οποία και κατασχέθηκαν.