![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/img_20200118_114212.jpg?w=1200&ssl=1)
Κυριολεκτικά άγιο είχαν οι δύο επιβαίνοντες σε φορτηγό που μετέφερε ξυλεία στα ορεινά του Δήμου Πύλης. Το φορτωμένο όχημα κινούνταν χθες το βράδυ στο δρόμο γέφυρα Αλεξίου- Αρματωλικό όταν λόγω ολισθηρότητας παρεξέκλινε της πορείας του και σύρθηκε για αρκετά μέτρα στο παγωμένο οδόστρωμα μέχρι ω του θαύματος, να σταματήσει στο… χείλος ρέματος πριν την μοιραία στροφή.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/img_20200118_114157.jpg?w=1200&ssl=1)
Στο σημείο έσπευσε άμεσα ιδιώτης χειριστής, ο οποίος βοήθησε ώστε το βαρύ όχημα να επιστρέψει στο δρόμο, ενώ οι δύο συμπολίτες μας θα ανάψουν λαμπάδα στον Άγιο Αθανάσιο που γιορτάζει σήμερα!