![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/img_20200209_195543.jpg?w=1200&ssl=1)
Συναγερμός σήμανε χθες το απόγευμα στην Πυροσβεστική Υπηρεσία Τρικάλων από εκδήλωση πυρκαγιάς στη στέγη παλιάς μονοκατοικίας στην οδό Υπάτρου. Η φωτιά φούντωσε γρήγορα με αποτέλεσμα να προκληθεί αναστάτωση λόγω του κινδύνου να επεκταθεί στα κοντινά κτίρια. Η άμεση επέμβαση της Πυροσβεστικής με δύο οχήματα και πέντε άνδρες απέτρεψε τον κίνδυνο επέκτασης της φωτιάς όμως η στέγη υπέστη σοβαρές ζημιές.