![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/maxit.jpg?w=1200&ssl=1)
Μια σημαντική διοργάνωση για τα μαχητικά αθλήματα συνδιοργανώνει ο Δήμος Τρικκαίων. Πρόκειται για το Φεστιβάλ Μαχητικών Αθλημάτων που διοργανώνει ο Α.Σ. Θεσσαλός και συνδιοργανώνουν, ο Δήμος Τρικκαίων, η Περιφέρεια Θεσσαλίας και η Ελληνική Ομοσπονδία Μαχητικών Αθλημάτων. Η διοργάνωση θα πραγματοποιηθεί στις 8 Μαρτίου 2020, στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο (οδός Κατσιμήδου), από τις 11:30. Η είσοδος είναι ελεύθερη