![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/img-20230312-084437.jpg?w=1200&ssl=1)
Με συνθήματα όπως… «οι ράγες της ανάπτυξης βάφτηκαν στο αίμα πότε δε θα ξεχάσουμε τι έγινε στα τραίνα στέρεψαν τα δάκρυα και έγιναν οργή, η νέα γενιά δεν σας», εκατοντάδες διαδηλωτές ένωσαν τις φωνές τους το βράδυ του Σαββάτου στα Τρίκαλα για να τονίσουν πως το πολύνεκρο δυστύχημα στα Τέμπη δεν θα ξεχαστεί.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/img-20230311-204500.jpg?w=1200&ssl=1)
Η κινητοποίηση οργανώθηκε μετά από κάλεσμα του Συνδικάτου Γάλακτος Τροφίμων Ποτών , ανταποκρίθηκαν αρκετοί φορείς , όπως το παράρτημα Τρικάλων του ΠΜΣ , το Συνδικάτο Οικοδόμων , το σωματείο συνταξιούχων ΙΚΑ , ο σύλλογος ιδιωτικών υπαλλήλων , ο φοιτητικός σύλλογος ΤΕΦΑΑ, ο σύλλογος γυναικών Τρικάλων κ.α.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/img-20230311-203509.jpg?w=1200&ssl=1)
Η συγκέντρωση πραγματοποιήθηκε στην αρχή του πεζόδρομου της Ασκληπιού , όπου μίλησε ο Ηλίας Σέγγης, πρόεδρος του παραρτήματος Τρικάλων του Πανελλήνιου , Μουσικού Συλλόγου (ΠΜΣ) και κατέληξε στο σταθμό του ΟΣΕ….
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/img-20230311-202522.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/img-20230311-200121.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/img-20230311-202336.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/img-20230311-210545.jpg?w=1200&ssl=1)