![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_20190327_123344.jpg?w=1200&ssl=1)
Μέσα σε όμορφη ατμόσφαιρα πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη συνέντευξη τύπου που διοργανώνει η ΕΠΣ Τρικάλων μια ημέρα πριν τον τελικό του κυπέλλου. Αύριο στις 3.30, μμ Μετέωρα και Πηγή διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων, όπου θα αναμετρηθούν ο πολυνίκης του θεσμού (ΑΣ Μετέωρα) με 13 κατακτήσεις απέναντι στην πρωτάρα σε τελικό Πηγή που θα προσπαθήσει να κάνει την έκπληξη.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_20190327_124102-1.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_20190327_123752.jpg?w=1200&ssl=1)
Ο αντιπρόεδρος της ΕΠΣΤ κ. Δήμος Πάλλας, συνεχάρη τις δύο ομάδες που έφτασαν στον τελικό και ευχήθηκε να κερδίσει ο καλύτερος.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_20190327_123803.jpg?w=1200&ssl=1)
Στο ίδιο μήκος κύματος και οι δηλώσεις των δύο αρχηγών Θοδωρή Φορτούνη και Νίκο Ντόσα. Αμφότεροι αντάλλαξαν λόγια τυπικής αγωνιστικής αβρότητας και ευχήθηκαν ο αυριανός αγώνας να αποτελέσει γιορτή του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου.Με τη σειρά τους οι δυο προπονητές κ.Γιώργος Τσουκαλίδης και Σπύρος Ευαγγέλου ευχήθηκα να γίνει ενα ωραίο παιχωίδι και να το ευχαριστηθουν όλοι!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_20190327_124146.jpg?w=1200&ssl=1)
Στη συνέντευξη τύπου παρευρέθηκε ο αντιπρόεδρος της Πηγής και υποψήφιος Δήμαρχος Πύλης κ.Θεόδωρος Χήρας, ο οποίος συνεχάρη τους εκπροσώπους των Μετεώρων για την επιτυχημένη πορεία και ευχήθηκε να διεξαχθεί ένας αγώνας αντάξιος του κύρους που έχει ο θεσμός στο πλαίσιο του ευ αγωνίζεσθε.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_20190327_124143.jpg?w=1200&ssl=1)