Πρωταθλητής Ελλάδας ο Βασδέκης, Αργυρό μετάλλιο η Τρέλλη του Α.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ στην πάλη.

Το σαββατοκύριακο 11-12 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε στον Τύρναβο , το πανελλήνιο πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής και ελευθέρα πάλης U15. Οι αθλητές του Α.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ εντύπωσιαν με την παρουσία τους κατακτώντας δύο μετάλλια.

Την πρώτη ημέρα, το Σάββατο, στην ελληνορωμαϊκή πάλη ο Στέφανος Βασδέκης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 75 κιλά, όπου εντυπωσίασε με την παρουσία του, αφού κέρδισε τέσσερις αγώνες με τεχνική υπεροχή.

Την δεύτερη ημέρα την Κυριακή στην ελευθέρα πάλη, ήταν η σειρά της Ελένης Τρέλλη να κατακτήσει το Αργυρό μετάλλιο στα 46 κιλά, μετά από πολύ καλή εμφάνιση, αν και μικρότερη ηλικιακά στην κατηγορία της, πάλεψε με δύο χρόνια μεγαλύτερες αθλήτριες, έδειξε ότι το μέλλον της ανήκει.

Οι δύο αθλητές μας κέρδισαν την συμμετοχή τους με την εθνική ομάδα στους βαλκανικούς και πανευρωπαϊκόυς αγώνες.

Στους αγώνες πάλεψαν και ο Γεώργιος Μήτσιος στα 68 κιλά όπου με δύο νίκες κατέκτησε την έβδομη θέση και ο Πέτρος Τρέλλης στα 62 κιλά.

Το Δ.Σ του Α.Σ.Τ εκφράζει τα θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές και τον προπονητή του συλλόγου μας Βασίλειο Μότσιο.