Ανακοινώνεται ότι για το χρονικό διάστημα από 21 έως 27 Δεκεμβρίου 2020, τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Θεσσαλίας θα είναι τα ακόλουθα:
ΝΟΜΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ:
1Η ΚΙΝΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ
- Δευτέρα (21-12-2020) και ώρες 08:00 – 15:00: Μουργκάνι – Μεγ. Κερασιά – Ορθοβούνι – Τριγώνα – Ανάληψη – Πεύκη –Κορυδαλλός – Παναγία – Μαλακάσι
- Τρίτη (22-12-2020) και ώρες 08:00 – 15:00: Μουργκάνι – Αγ. Δημήτριος – Ξηρόκαμπος – Οξύνεια – Αγναντιά – Σταγιάδες – Κακοπλεύρι – Αγιόφυλλο
- Τετάρτη (23-12-2020) και ώρες 08:00 – 15:00: Καστανιά – Αμάραντος – Στεφάνι – Δολιανά – Κρανιά – Καλλιρόη – Πολυθέα – Μηλιά – Αγία Παρασκευή
- Πέμπτη (24-12-2020) και ώρες 08:00 – 15:00: Μηλότοπος – Ελάφι – Καλομοίρα – Ματωνέρι – Αμπελοχώρι – Καστανιά – Αμάραντος – Τριφύλια – Κρύα Βρύση
- Κυριακή (27-12-2020) και ώρες 08:00 – 14:00: Αμπέλια – Κλεινός – Καλογριανή – Γλυκομηλιά – Παλιοχώρι – Αηδόνα – Χρυσομηλιά – Ελάτη – Πύλη
2Η ΚΙΝΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ
- Δευτέρα (21-12-2020) και ώρες 17:00 – 24:00: Καλαμπάκα – Σκεπάρι – Γάβρος – Θεοτόκος – Αχλαδέα – Ασπροκκλησιά – Ψήλωμα – Κερασούλα – Αγ. Τριάδα
- Τρίτη (22-12-2020) και ώρες 08:00 – 15:00: Ξυλοπάροικο – Πρόδρομος – Γοργογύρι – Κόρη – Γενέσι – Ανταλλάξιμα – Καλονέρι – Βυτουμάς – Αγία Παρασκευή – Κορομηλιά – Κρύα Βρύση
- Πέμπτη (24-12-2020) και ώρες 08:00 – 15:00: Πύλη – Κοτρώνι – Βροντερό – Βλάχα – Περτούλι – Νεραϊδοχώρι – Πύρρα – Δέση – Αγ.Νικόλαος – Δροσοχώρι – Γαρδίκι – Αθαμανία
- Σάββατο (26-12-2020) και ώρες 09:00 – 15:00: Κονισκός – Φλαμπουρέσι – Γερακάρι – Λογγά – Αχελινάδα – Μαυρέλι – Φωτεινό
- Κυριακή (27-12-2020) και ώρες 18:00 – 24:00: Ρίζωμα – Πλάτανος – Αρδάνι – Λαγκαδιά – Ελληνόκαστρο – Λιόπρασο – Κουμαριά – Αγριελιά – Διάσελο – Αχλαδοχώρι
ΝΟΜΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ:
- Δευτέρα (21-12-2020) και ώρες 17:00 – 24:00: Κανάλια – Φανάρι Άγιος Ακάκιος – Ελληνόπυργος – Ελληνόκαστρο – Αμυγδαλή – Κρυοπηγή – Ανθοχώρι
- Τρίτη (22-12-2020) και ώρες 17:00 – 24:00: Κτιμένη – Ανάβρα – Λεοντάρι – Αχλαδιά – Ασημοχώρι
- Τέταρτη (23-12-2020) και ώρες 08:00 – 15:00: Κρυονέρι – Καλύβια Πεζούλας – Πεζούλα – Φυλακτή – Νεράιδα – Νεοχώρι
- Πέμπτη (24-12-2020) και ώρες 08:00 – 15:00: Πορτή-Τρυγώνα-Βατσουνιά-Δρακότρυπα-Οξυά–Αργιθέα
- Κυριακή (27-12-2020) και ώρες 19:00 – 24:00: Αγία Παρασκευή – Φίλια – Μαυραχάδες – Άμπελος – Λουτρό – Κέδρος