![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/fb-img-1701027932163.jpg?resize=1080%2C809&ssl=1)
Σε εορταστικούς ρυθμούς βρίσκεται και επίσημα από σήμερα, η πρωτεύουσα των Χριστουγέννων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/fb-img-1701027925032.jpg?resize=1080%2C720&ssl=1)
Πλήθος κόσμου κατέκλυσε τον 12ο Μύλο των Ξωτικών στην αποψινή εναρκτήρια εκδήλωση με καλεσμένη την Ζόζεφιν, που εκτόξευσε τη διάθεση μικρών και μεγάλων στα ύψη.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/hl-35112641411.jpeg?resize=512%2C342&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/fb-img-1701027919138.jpg?resize=1080%2C720&ssl=1)
Στο πλευρό του οικοδεσπότη Δημάρχου Τρικκαίων Νίκου Σακκά, ήταν ο προκάτοχος του και νυν Υπουργός Ψηφιακής Διακυβέρνησης Δημήτρης Παπαστεργίου, ο οποίος έκανε την ακόλουθη ανάρτηση στον προσωπικό του λογαριασμό στο fb, με τις φωτογραφίες να αποτυπώνουν το εορταστικό κλίμα, στο μεγαλύτερο Χριστουγεννιάτικο θεματικό πάρκο της χώρας:
«Ο Μικρός Πρίγκιπας προσγειώθηκε στον πλανήτη των Χριστουγέννων!
Εκεί που μόνον η καρδιά μπορεί να δει όσα πρέπει, εκεί που η αγάπη θα κερδίσει, αρκεί να το προσπαθήσουμε όλοι μαζί!
Ο 12ος Μύλος των Ξωτικών μόλις ξεκίνησε για να δώσει φως και ελπίδα στις ζωές μας!
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά της eTrikala και του Δήμου Τρικκαίων για την υπέροχη δουλειά»
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/img-20231126-224412.jpg?resize=801%2C1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/milos-2023-enarxi8a-1.jpg?resize=1024%2C767&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/milos-2023-enarxi18a-1.jpg?resize=1024%2C683&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/milos-2023-enarxi21a-1.jpg?resize=1024%2C683&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/fb-img-1701027922233.jpg?resize=1080%2C1440&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/fb-img-1701027929744.jpg?resize=1080%2C720&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/img-20231126-224403.jpg?resize=1076%2C716&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/img-20231126-224425.jpg?resize=1076%2C716&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/fb-img-1701031213287.jpg?resize=1079%2C720&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/fb-img-1701031210117.jpg?resize=1080%2C1624&ssl=1)