![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085547.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Με μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή χιλιάδων αθλητών από την Ελλάδα και το εξωτερικό πραγματοποιήθηκε σήμερα στα Τρίκαλα 15ος Ημιμαραθώνιος Καλαμπάκα-Τρίκαλα «Θανάσης Σταμόπουλος», από τον Σύλλογο Δρομέων Τρικάλων, στέλνοντας μηνύματα άθλησης, υγείας και ζωής.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085875.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Και ο φετινός αγώνας συγκέντρωσε το ενδιαφέρον δρομέων όλης της χωράς, με πολλούς ελίτ αθλητές να δίνουν ξεχωριστό χρώμα στην αγαπημένη διοργάνωση.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085555-2.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Ο Δήμαρχος Νίκος Σακκάς, καλωσόρισε όλους τους αθλητές και τους ευχαρίστησε για την εντυπωσιακή συμμετοχή τους, ενώ ο παρουσιαστής του μεγάλου αθλητικού γεγονότος Νίκος Οικονομίδης, μετέδιδε διαρκώς το ρυθμό στον κόσμο που χειροκροτούσε διαρκώς όλους τους δρομείς, από τον πιο μικρό μέχρι τον μεγαλύτερο!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085612-1.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Η εκκίνηση του Ημιμαρθώνιου έγινε στις 10:00 από την Πλατεία Ρήγα Φεραίου στην Καλαμπάκα ενώ ο τερματισμός ήταν στην Πλατεία Ηρώων Πολυτεχνείου στα Τρίκαλα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085751.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Στις 10:00 έλαβαν εκκίνηση και οι συμμετέχοντες του αγώνα των 5χλμ. από την Πλατεία Ηρώων Πολυτεχνείου στα Τρίκαλα όπου έγινε σε κλίμα ενθουσιασμού και ο τερματισμός.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085645.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Ο Ημιμαραθώνιος Καλαμπάκα-Τρίκαλα «Θανάσης Σταμόπουλος» έδειξε για μία ακόμα χρονιά τη δυναμική του, αφού έλαβαν μέρος 2000 δρομείς, ενώ 1800 έτρεξαν στον αγώνα των 5χλμ!
Δείτε φωτογραφίες:
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085893.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085828.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085879.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085839.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085826.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085810.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085818.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085801.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085799.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085744.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085687.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085777.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085651.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085572.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085532.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085763.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085713.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085636.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085655.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085595.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085482.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085493.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085475.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085892.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085876.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085868.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085886.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085807.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085792.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085809.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085781.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085751-1.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085789.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085742.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085609.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085681.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085599.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085568.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085560.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)