![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/eikona-viber-2023-11-09-13-21-20-726.jpg?resize=1000%2C750&ssl=1)
Σε εγκάρδιο κλίμα πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της 9ης Νοεμβρίου 2023 στη Λέσχη Αξιωματικών Φρουράς Τρικάλων η συνάντηση του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Τρίκκης, Γαρδικίου και Πύλης κ. Χρυσοστόμου με τον Ανώτερο Διοικητή Φρουράς Τρικάλων και Διοικητή της Σχολής Μονίμων Υπαξιωματικών Ταξίαρχο κ. Ιωάννη-Νεκτάριο Κορέλη στον οποίο και ευχήθηκε για τα ονομαστήριά του.
Παρόν στη συνάντηση ήταν και ο Καθηγούμενος της Ιεράς Μονής Αγίου Βησσαρίωνος Δουσίκου Πανοσιολογιώτατος Αρχιμανδρίτης Βησσαρίων Καραμήντζιος με την Τιμία Συνοδεία του.
Με την ευκαιρία της συνάντησης, τόσο ο Σεβασμιώτατος όσο και ο κ. Ταξίαρχος εξέφρασαν, για πολλοστή φορά την βεβαιότητα ότι η καλή συνεργασία τοπικής εκκλησίας και Σχολής Μονίμων Υπαξιωματικών θα συνεχιστεί, προς όφελος όλων.