ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑΣ ΝΕΡΟΥ ΣΤΗΝ Τ.Κ. ΠΑΤΟΥΛΙΑΣ
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/image-18-11.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Η ΔΕΥΑ Τρικάλων ενημερώνει τους κατοίκους της τοπικής Κοινότητας Πατουλιάς, πως μετά τις τελευταίες αναλύσεις σε δείγματα του νερού της Κοινότητας, που πραγματοποιήθηκαν στο διαπιστευμένο εργαστήριο της ΔΕΥΑΤ, διαπιστώθηκε η υποχώρηση του φαινομένου της θολερότητας, συνεπώς ΤΟ ΝΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΠΟΣΗ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΧΡΗΣΗ.
ΕΚ ΤΗΣ ΔΕΥΑΤ