Από την οδό Καρδίτσης ξεκίνησε η ασφαλτόστρωση στα Τρίκαλα
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090500.jpg?resize=384%2C512&ssl=1)
Από το Μουσείο Τσιτσάνη και προς το Νοσοκομείο ξεκίνησε την Παρασκευή 5 Απριλίου 2024 η ασφαλτόστρωση στα Τρίκαλα. Πρόκειται για εργολαβία με τίτλο «Ασφαλτοστρώσεις Δήμους Τρικκαίων», που αφορά σε άσφαλτο σε διάφορα σημεία της πόλης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090497.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)
Το έργο επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Τρικκαίων Νίκος Σακκάς, επιθεωρώντας την πορεία τους, καθώς μέσα σε λίγες ώρες είχε ολοκληρωθεί τμήμα των απαραίτητων εργασιών.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090498.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)
Το έργο (με ανάδοχο την εταιρεία «Μάντζιος Παναγιώτης») συνδυάζεται και με έργο για την οδική ασφάλεια συνολικότερα στην πόλη, με συνολικό προϋπολογισμό πάνω από 4 εκ. €, για να ομαλοποιηθεί η κατάσταση στους δρόμους.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090499.jpg?resize=512%2C358&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090501.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090502.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων