Απόκριες και γιορτή στο ΚΔΑΠ ΜΕΑ «ΗΦΑΙΣΤΟΣ» του Δ. Τρικκαίων
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086694.jpg?resize=900%2C1200&ssl=1)
Με το αποκριάτικο κλίμα και με στολές, με περισσότερο κέφι και χορό, οι φιλοξενούμενοι/ες στο ΚΔΑΠ ΜΕΑ «ΗΦΑΙΣΤΟΣ» του Δ. Τρικκαίων γιόρτασαν τη φετινή Αποκριά,.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086695.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Σε γιορτή που με τη συνδρομή του προσωπικού έστησε η α΄ βάρδια την Παρασκευή 15 Μαρτίου 2024, ακούστηκαν και χορεύτηκαν τραγούδια της Αποκριάς, με πολλή αγάπη από όλους και όλες. Κορωνίδα της γιορτής, η παραδοσιακή «χάσκα», που έκανε άπαντες να γελούν και να διασκεδάζουν. Καλή Αποκριά!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086696.jpg?resize=1200%2C1200&ssl=1)
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων