![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090253.jpg?resize=1080%2C810&ssl=1)
Μέσα σε μια όμορφη ατμόσφαιρα και παρουσία μαθητών,διδασκόντων, γονέων καθώς και του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του 5ου Γυμνασίου Τρικάλων πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για ένα ηλεκτρικό μηχανάκι , προσφορά της εταιρείας ΓΚΟΡΓΚΟΛΗΣ Α. Ε. , εχθές 1/4/2024 στον αύλειο χώρο του σχολείου.
Ο τυχερός λαχνός που τράβηξε η νεαρή μαθήτρια και πρόεδρος του 15μελους Συμβουλίου Φωτεινή Βουγιούκα είναι ο 5000889.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090254.jpg?resize=675%2C1200&ssl=1)
Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων θα ήθελε με τη σειρά του να ευχηθεί στον τυχερό/ή νικητή/τρία καλές και ασφαλείς βόλτες και να ευχαριστήσει όλους όσους στήριξαν έμπρακτα αυτή την προσπάθεια. “
Σύλλογος γονέων και Κηδεμόνων
5ου Γυμνασίου Τρικάλων.
(Ειδικός Γραμματέας
Παπαλεξης Φώτης)