![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086043.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Πολλές ωραίες στιγμές, με πολλαπλά μηνύματα εστιασμένα στη δύναμη του αθλητισμού και της συμμετοχής, διάνθισαν τον χθεσινό άκρως επιτυχημένο 15ο ημιμαραθώνιο Καλαμπάκα – Τρίκαλα «Θανάσης Σταμόπουλος».
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086044.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Η κάμερα του trikalafocus, αποτύπωσε τον …τερματισμό του Δημάρχου Μετεώρων Λευτέρη Αβραμόπουλου και της αντιδημάρχου Πηνελόπης Μαγκούρα, ποδηλατώντας από Καλαμπάκα!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086045.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Η πρωτοβουλία τους έγινε στο πλαίσιο της γενικότερης μέριμνας που υπήρξε για την ασφάλεια των δρομέων που δοκίμασαν τις δυνάμεις τους στην απόσταση των 21 χλμ. με αφετηρία την Καλαμπάκα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086046.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)