![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/img-bde41a7c338732ac73cdba7228740c5d-v.jpg?resize=900%2C1200&ssl=1)
Μία άκρως ενδιαφέρουσα συνάντηση με τους Προέδρους και τα Τοπικά Συμβούλια των Κοινοτήτων του Δήμου Μετεώρων, είχε το πρωί της Τρίτης, στο Εργατικό Κέντρο Καλαμπάκας, ο Δήμαρχος Λευτέρης Αβραμόπουλος.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/img-c5581079e38dc10dd0c7f811a6dfcafd-v.jpg?resize=1200%2C1600&ssl=1)
Η συνάντηση έγινε σε εξαιρετικό κλίμα και αποτυπώνει την πρόθεση της νέας δημοτικής αρχής να βάλει τα θεμέλια μιας αμφίδρομα γόνιμης και παραγωγικής συνεργασίας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/img-20240109-124436.jpg?resize=1030%2C669&ssl=1)
Στη φωτογραφία ο Δήμαρχος Μετεώρων με τον επανεκλεγέντα πρόεδρο Αγίας Παρασκευής (Τζούρτζια) Γρηγόρη Τόσκα, με τον οποίο είχε εγκάρδιο τετ α τετ πριν την έναρξη της σύσκεψης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/img-165c39f2c6551888c3b9aa0f60eb4360-v.jpg?resize=720%2C960&ssl=1)