Σε εγκάρδιο και οικογενειακό κλίμα πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Παρασκευής, στα γραφεία της υπηρεσίας, η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας της Εφορείας Αρχαιοτήτων Τρικάλων.
Η προϊσταμένη κα Κρυσταλλία Μαντζανά, εκοψε την πίτα και ευχήθηκε σε όλο το προσωπικό καλή χρονιά με υγεία, αισιοδοξία και νέες ανασκαφικές επιτυχίες και πρόσθεσε: «Να συνεχίσουμε να εργαζόμαστε και να προφέρουμε στον πολιτισμό και την ιστορία του τόπου, που κατά τη γνώμη μου έχει πολλά ακόμα να μας φανερώσει».