![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699962463.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Με ομοφωνία και σύμπνοια στο Δημοτικό Συμβούλιο Τρικκαίων πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2024 οι δημαιρεσίες για τη νέα δημαρχιακή περίοδο 2024-2028. Το προεδρείο του Δημοτικού Συμβουλίου εξελέγη ομόφωνα, με πρόεδρο (για δεύτερη φορά) τον Γιώργο Παναγιώτου, αντιπρόεδρο την Παρασκευή Βότσιου και γραμματέα την Εφη Στάμου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699830889.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Η εκλογή έγινε δι’ ανατάσεως της χειρός, φανερή, όπως προβλέπει ο νόμος. Τη συνεδρίαση συγκάλεσε ο πρώτος σε ψήφους εκλεγμένος δημοτικός σύμβουλος, Γιώργος Ζιώγας, συγχαίροντας κάθε σύμβουλο για την εκλογή του/της.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699949958.jpg?resize=1200%2C675&ssl=1)
Δείτε φωτογραφίες από την πρώτη συνεδρίαση:
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699315663.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699316239.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699318303.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699323285.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699463012.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699467319.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699472328.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699473997.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699478857.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699558846.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699563165.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699568450.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699571780.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699575045.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699638312.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699647191.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699648896.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699654121.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699733827.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699738085.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699743044.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699745992.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699749711.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699812575.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699816783.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699822071.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699826747.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699946561.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699954211.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704699957531.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)