Σε εξαιρετικό κλίμα διεξήχθησαν οι Κυνοφυλικοί Αγώνες στο μαγευτικό πλατανόδασος Διαλεχτού….
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000097150.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Σημαδιακή η φωτογραφία του trikalafocus.gr, διότι δυο ”Τρικαλινοί” σκύλοι, η «Κάλλη» του Γιάννη Αναγνώστου, πήρε τον τίτλο Καλύτερο θηλυκό Πόιντερ της έκθεσης C.A.C. και ο ROBEN di Astro vente του Μπάμπη Παπαχρήστου, έλαβε την διάκριση Ρεζέρβα R.C.A.C. στην κατηγορία των νέων Πόιντερ.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000097149.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Στη φωτογραφία οι διακριθέντες Γιάννης Αναγνώστου και Μπάμπης Παπαχρήστος με τον Γιάννη Φραγκίδη, διεθνή κριτή του Pointer-Setter Ελλάδος.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000097148.jpg?resize=1200%2C1120&ssl=1)
Να τονιστεί, πως πρόκειται για μεγάλες επιτυχίες διότι ήταν Πανελλήνια Έκθεση του ΚΟΕ – ΟΚΑΔΕ σε συνεργασία με τον Κυνοφυλικό Όμιλο Τρικάλων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000097154.jpg?resize=900%2C1200&ssl=1)
Χαμόγελα ικανοποίησης και για τους κυναγωγούς των τετράποδων πρωταγωνιστών για τον δε «Ρόμπεν» τα εύσημα πάνε στον Πάρη Ευσταθίου, για την δε «Κάλλη», έχει κάθε λόγο να καμαρώνει ο Βαγγέλης Φιλίππου.
Συγχαρητηρία!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000097155.jpg?resize=900%2C1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000097153.jpg?resize=900%2C1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000097148-1.jpg?resize=1200%2C1120&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000097147.jpg?resize=1200%2C750&ssl=1)