Διπλή εκδήλωση από τον Δήμο Τρικκαίων για την 50η επέτειο του Πολυτεχνείου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/photo-1699618106098-1.jpg?resize=1200%2C785&ssl=1)
Ο Δήμος Τρικκαίων διοργανώνει την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου 2023, τιμητική εκδήλωση μνήμης για την 50η επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου. Η εκδήλωση θα είναι διπλή. Στις 11:00 θα πραγματοποιηθεί η κατάθεση στεφάνων και η ομιλία στην πλατεία Ρήγα Φεραίου. Ακολούθως, σε συνεργασία με το Δημοτικό Συμβούλιο Νέων και τη Δ/νση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Τρικάλων, θα υπάρξει μουσικό πρόγραμμα με απαγγελία στίχων, στο Πνευματικό Κέντρο Δήμου Τρικκαίων «Αθανάσιος Τριγώνης».
Για την κατάθεση στεφάνων οι ενδιαφερόμενοι/ες παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τον τηλεφωνικό αριθμό 2431351174 (εργάσιμες ημέρες και ώρες).
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων