Δωρεά θερμοπομπών στον Δ. Τρικκαίων για τους πλημμυροπαθείς στις εργατικές κατοικίες
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/lafazanis.jpg?resize=1024%2C819&ssl=1)
Στη δωρεά θερμοπομπών για τη θέρμανση των πλημμυροπαθών που στεγάζονται στις Εργατικές Κατοικίες στη Σωτήρα, είχε προχωρήσει τρικαλινή επιχείρηση. Η εταιρεία «Λαφαζάνης», δώρισε τον αριθμό των θερμοπομπών που απαιτούνται, προκειμένου να θερμαίνονται οι ένοικοι των κατοικιών.
Η παράδοση του υλικού έγινε στον αντιδήμαρχο Κοινωνικής Μέριμνας του Δήμου Τρικκαίων Παναγιώτη Ντιντή, ο οποίος ευχαρίστησε τον κ. Βασίλη Λαφαζάνη για την ενίσχυση στις πληγείσες οικογένειες τρικαλινών, από τρικαλινή επιχείρηση.
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων