Θέμα Δράσης
«ΣΑΚΧΑΡΩΔΗΣ ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΣΤΗΝ 3η ΗΛΙΚΙΑ»
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/fotografia-1.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Την Τρίτη 21 Νοεμβρίου, το προσωπικό της 1ης ΤΟΜΥ Τρικάλων, πραγματοποίησε ενημερωτική δράση με θέμα «ΣΑΚΧΑΡΩΔΗΣ ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΣΤΗΝ 3η ΗΛΙΚΙΑ» στους εγγεγραμμένους πολίτες του Β΄ ΚΑΠΗ – ΚΗΦΗ του Δήμου Τρικκαίων με τη διενέργεια ομιλίας – παρουσίασης και ακολούθησαν μετρήσεις σακχάρου σε όσους από τους ωφελούμενους το επιθυμούσαν.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/fotografia-4-1-1.jpg?resize=1170%2C1560&ssl=1)
Σκοπός της δράσης ήταν η ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των ωφελουμένων για την κατανόηση της νόσου, τους τρόπους πρόληψης και θεραπευτικής αντιμετώπισης.
Ευχαριστούμε θερμά το προσωπικό του Β΄ ΚΑΠΗ – ΚΗΦΗ για τη βοήθεια και την εξαιρετική φιλοξενία.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/fotografia-5-1-1.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Το παρόν έργο πραγματοποιείται με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας & της Ευρωπαϊκής Ένωσης και εντάσσεται στο ΕΣΠΑ 2014-2020 του Ε.Π. Περιφέρειας Θεσσαλίας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/fotografia-2-1.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)