Δράση του Κ.Υ. Πύλης στο Δημοτικό Σχολείο Παλαιομοναστήρου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086328.jpg?resize=1170%2C1560&ssl=1)
Κατόπιν εγκρίσεως της 5ης ΥΠΕ Θεσσαλίας & Στερεάς Ελλάδας και μετά από συνεννόηση του Συντονιστή Διευθυντή του Κ.Υ. Πύλης Ιωάννη Κουτσονάσιου και της Διευθύντριας του Δημοτικού Σχολείου Παλαιομοναστήρου Βασιλικής Σιώτα , πραγματοποιήθηκε ομιλία με θέμα: ¨Ηλιακή ακτινοβολία-προστασία΄΄.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086327.jpg?resize=1200%2C1600&ssl=1)
Η ομιλία έγινε από την Γενική Ιατρό του ΚΥΠ Ζωή Αλέκου και την Κοινωνική Λειτουργό Πολυξένη Νομικού.
Οι δράσεις του ΚΥΠ θα συνεχιστούν.