![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/img-20240218-093258.jpg?resize=1200%2C675&ssl=1)
Με πολλά χαμόγελα και ευχές για τη νέα χρονιά πραγματοποιήθηκε σε ζεστή ατμόσφαιρα, το βράδυ του Σαββάτου, στην κατάμεστη Ταβέρνα “Ο ΜΑΚΗΣ” (ΓΙΑΝΝΑ) η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας και η χοροεσπερίδα του Εμπορικού Συλλόγου Δήμου Πύλης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/img-20240218-093149.jpg?resize=1200%2C675&ssl=1)
Παρουσία πολλών μελών και φίλων έγινε η καθιερωμένη κοπή της βασιλόπιτας, την οποία ευλόγησε ο Αρχιερατικός Επίτροπος Πύλης Δημήτριος Κατσαρός,
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/img-20240218-093213.jpg?resize=860%2C792&ssl=1)
Την εκδήλωση συντόνισε η πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου Μαρία Ελένη – Γκρέκου, η οποία ευχαρίστησε τους παρευρισκόμενους και ευχήθηκε σε όλους καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/img-714bcb28af7eb8e7b2245d260b73ebc6-v.jpg?resize=676%2C1200&ssl=1)
Την εκδήλωση χαιρέτισαν ο δήμαρχος Πύλης Κώστας Μαράβας και η βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ Μαρίνα Κοντοτόλη, ενώ παραβρέθηκαν αρκετοί άνθρωποι της τοπικής αυτοδιοίκησης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000082035.jpg?resize=1200%2C676&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/img-4d5b42a6eb8d3444a62583687625407b-v.jpg?resize=1200%2C676&ssl=1)