![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081529.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Σε ζεστή και χαρούμενη ατμόσφαιρα έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα το απόγευμα του Σαββάτου στη Λέσχη Αξιωματικών Φρουράς Τρικάλων, ο Σύλλογος Πολυτέκνων νομού Τρικάλων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081528.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Στην καθιερωμένη εκδήλωση παρέστη σύσσωμο το διοικητικό συμβούλιο με επικεφαλής τον Πρόεδρο Κώστα Βήτα, και παρόντα πολλά μέλη του πολυπληθούς συλλόγου, ενώ την πίτα ευλόγησε ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Τρίκκης, Γαρδικίου και Πύλης κ. Χρυσόστομος.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081527.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Στη συνέχεια τον λόγο πήρε ο Πρόεδρος των πολυτέκνων Κώστας Βήτας, που ευχαρίστησε όλους για την παρουσία τους, αναλύοντας παράλληλα τον προγραμματισμό δράσεων του συλλόγου για το 2024.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081526.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081525.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)