![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086364.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Παρουσία της αντιπεριφερειάρχη Τρικάλων Χρύσας Ντιντή και του προέδρου της ομοσπονδίας ΕΒΕ ν. Τρικάλων Βαγγέλη Αγγελάκη , διοίκηση και μέλη της Ένωσης Συνταξιούχων Εμπόρων Τρικάλων πραγματοποίησαν την καθιερωμένη κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας και αντάλλαξαν ευχές για καλή χρονιά με υγεία.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086363.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Στην κατάμεστη αίθουσα της ταβέρνας Κτήμα – Νικόλα στην Αγία Κυριακή και σε κλίμα οικογενειακό και γιορτινό έγινε την Κυριακή, η κοπή της βασιλόπιτας από τον πρόεδρο της ένωσης κ. Μάκη Μιχαλίτση, ο οποίος ευχαρίστησε τους παρευρισκόμενους για τη μαζική παρουσία τους και ευχήθηκε σε όλους καλή χρονιά με υγεία και ειρήνη.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086367.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Επίσης, ευχαρίστησε τα μέλη των Ενώσεων της Μαγνησίας , της Λάρισας και της Καρδίτσας που τίμησαν με την παρουσία τους την εκδήλωση.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086368.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Την πίτα ευλόγησε ο πατήρ Παρθένιος, από την Ιερά Μητρόπολη Τρίκκης Γαρδικίου και Πύλης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086356.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086365.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086361.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086362.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086359.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086357.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000086360.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)