![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704105448120.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Σε κλίμα χαράς και ενθουσιασμού έγινε η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας στο γραφείο της Αντιπεριφερειάρχη Τρικάλων, με τη Χρύσα Ντιντή, να υποδέχεται πλήθος κόσμου που της ευχήθηκαν καλή και παραγωγική θητεία στο τιμόνι της Π.Ε Τρικάλων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704105531516.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Παρέστησαν εκπρόσωποι τοπικών αρχών καί φορέων και απλοί πολίτες που θέλησαν να της ευχηθούν για το καλύτερο.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704105453106.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Η Χρύσα Ντιντή έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα πλαισιωμένη από τους περιφερειακούς συμβούλους Τρικάλων και άμεσους συνεργάτες της Δημήτρη Δαλαμάγκα και Άρη Κολιό, ενώ την πίτα ευλόγησε ο Μητροπολίτης Τρίκκης Γαρδικίου και Πύλης κ.κ. Χρυσόστομος.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704105455485.jpg?resize=1200%2C675&ssl=1)
Δείτε τι είπαν με αφορμή την κοπή της βασιλόπιτας που σηματοδοτεί την επίσημη έναρξη των νέων τους καθηκόντων την 1η ημέρα του 2024:
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704105527467.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704105443813.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704105536547.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704106569103.jpg?resize=706%2C392&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704106569608.jpg?resize=706%2C400&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1704106569380.jpg?resize=706%2C392&ssl=1)