![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/img-20240317-110127.jpg?resize=989%2C556&ssl=1)
Συνελήφθησαν, χθες (16-03-2024) το μεσημέρι στην ευρύτερη περιοχή των Τρικάλων, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Τρικάλων, -2- ημεδαποί άνδρες, διότι, από κοινού με ημεδαπό συνεργό τους που αναζητείται, αφαίρεσαν -9- βάνες που χρησιμοποιούνται για την άρδευση των καλλιεργειών από δύο χωράφια, καθώς και μεταλλικό αντικείμενο τοπικού οργανισμού. Κατασχέθηκαν το χρηματικό ποσό των -114- ευρώ που βρέθηκε στην κατοχή του ενός συλληφθέντος και ένα Ι.Χ.Ε. αυτοκίνητο, ως μέσο διευκόλυνσης της τέλεσης παράνομης πράξης.