Επίσκεψη Δημάρχου Τρικκαίων στο ιστορικό 4ο Δημοτικό Σχολείο Τρικάλων
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000099652.jpg?resize=979%2C766&ssl=1)
Το ιστορικό 4ο Δημοτικό Σχολείο Τρικάλων επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Τρικκαίων Νίκος Σακκάς. Την Παρασκευή 31 Μαΐου 2024 και λίγες ώρες πριν την εκδήλωση για τα 150 χρόνια λειτουργίας του σχολείου, ο κ. Σακκάς συναντήθηκε με τον Διευθυντή κ. Νίκο Στάμο. Συζητήθηκαν θέματα υποδομών και λειτουργίας του σχολείου, που λειτουργεί σε ένα ιστορικό κτήριο. Ταυτοχρόνως ο κ. Σακκάς διαπίστωσε την πρόοδο των εργασιών για το έργο της ανάπλασης της – κοινής με τον ΙΝ Παναγίας Επίσκεψης – πλατείας. Μια ανάπλαση που έχει σχεδόν ολοκληρωθεί ως προς την πλακόστρωση της πλατείας με τον κυβόλιθο, διευκολύνοντας πιστούς και εκπαιδευτική κοινότητα, ενώ υπολείπονται οι πρόσθετες παρεμβάσεις.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/4-dimotiko2a.jpg?resize=1024%2C766&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000099654.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων