![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/ebe46615.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Εποικοδομητική συνεργασία Δημάρχου Τρικκαίων – Ομοσπονδίας ΕΒΕ Τρικάλων
Ακρως εποικοδομητική η συνάντηση του Δημάρχου Τρικκαίων με μέλη του ΔΣ της Ομοσπονδίας ΕΒΕ Τρικάλων, την Τρίτη 28 Μαΐου 2024 στο Δημαρχείο Τρικκαίων. Ο κ. Σακκάς υποδέχθηκε τον πρόεδρο κ. Βαγγ. Αγγελάκη και τα μέλη κ. Χρ. Γκαραγκούνη, Α. Τζάνη, Δημ. Κόκκα, Β. Καραλής, καθώς και η κ. Β. Οικονόμου. Τα βασικά θέματα συζήτησης αφορούσαν στην ενίσχυση και εδραίωση της συνεργασίας, τη λειτουργία της αγοράς, τον Μύλο των Ξωτικών, αλλά και προβλήματα συγκεκριμένων κλάδων.
Ο διάλογος διήρκησε αρκετή ώρα και τα θέματα προσεγγίστηκαν από πολλές πλευρές, στο πλαίσιο των δεδομένων της ενίσχυσης της συνεργασίας.
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων