![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/photo-1705049488575.jpg?resize=1200%2C983&ssl=1)
Με τα μανίκια σηκωμένα βρίσκονται άπαντες στην παράταξη «Τρίκαλα, τόπος να ζεις» προκειμένου να ασκήσουν τα αντιπολιτευτικά τους καθήκοντα προς όφελος των πολιτών.
Εντός του Σαββατοκύριακου θα συνεδριάσει η δημοτική ομάδα με στόχο τον ορισμό «σκιωδών» αντιδημάρχων από τον Γιώργο Ηλιάδη.
Στόχος του επικεφαλής και πρώην υποψηφίου δημάρχου Τρικκαίων αφενός ο έλεγχος των πεπραγμένων της δημοτικής αρχής σε κάθε τομέα, αφετέρου η κατάθεση προτάσεων που θα συμβάλλουν στην επίλυση των προβλημάτων που σχετίζονται με την καθημερινότητα των δημοτών.