Για τα παιδιά και τους πεζούς παρεμβάσεις στη Σωτήρα από τον Δ. Τρικκαίων
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081968.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)
Με έργα ανάπλασης και αναμόρφωσης στην πλατεία της Σωτήρας συνεχίζει ο Δήμος Τρικκαίων τις παρεμβάσεις σε περιοχές της πόλης, των οικισμών και σε χωριά.
Στη Σωτήρα γίνονται τρεις βασικές παρεμβάσεις: νέο δάπεδο στον χώρο δίπλα από την παιδική χαρά, νέο δάπεδο – ασφαλέστερο για τα παιδιά – στην παιδική χαρά και νέα πεζοδρόμια στην περιοχή.
Οι εργασίες ήδη βρίσκονται σε εξέλιξη, προκειμένου πολύ σύντομα οι παρεμβάσεις να αποδοθούν προς χρήση από τους πολίτες και τα παιδιά.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081967.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)
Όπως σημείωσε ο αντιδήμαρχος Γιώργος Καταβούτας «θέλουμε να προσφέρουμε συνεχώς καλύτερες συνθήκες για τους πολίτες, με έμφαση στα παιδιά και τους πεζούς. Η Σωτήρα είναι ένας οικισμός του Δήμου μας, όπου αυτές οι παρεμβάσεις άμεσα υλοποιούνται».
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081963.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081964.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081965.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081966.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων