Με ευχές για υγεία και πρόοδο αλλά και μακροημέρευση του συλλόγου <<Ελληνορωσικής φιλίας ο Πούσκιν>> πραγματοποιήθηκε σε εορταστική ατμόσφαιρα στην αίθουσα της Λέσχης Αξιωματικών, η εκδήλωση για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας, παρουσία δεκάδων μελών και φίλων του συλλόγου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/02/IMG_0428-2-1024x683.jpg?resize=1024%2C683&ssl=1)
Για το έργο του συλλόγου Ελληνορωσικής φιλίας, που κύρια αποστολή του είναι η γνωριμία της ρώσικης κουλτούρας, μίλησε στο Trikalafocus ο πρόεδρος του συλλόγου κ. Απόστολος Παπαγεωργίου.
Η όμορφη εκδήλωση περιελάμβανε παραδοσιακούς χορούς και τραγούδια, θέατρο και παράσταση σκιών.