![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081539.jpg?resize=1072%2C823&ssl=1)
Μέσα σε χαρούμενο και ζεστό κλίμα πραγματοποιήθηκε στην ταβέρνα “Κατώγι” από την ΔΑΚΕ Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων, η καθιερωμένη εκδήλωση για την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας.
Την βασιλόπιτα ευλόγησε ο Πρωτοσύγκελος της Ιεράς Μητροπόλεως Τρίκκης, Γαρδικίου και Πύλης Αρχιμανδρίτης Αλέξιος Κανίνας.
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Χρήστος Τρικάλης, η Πρόεδρος Δασκάλων & Νηπιαγωγών Ν.Τρικάλων Αντωνία Φίκα, ο Πρόεδρος ΔΕΕΠ Τρικάλων Γιάννης Κουτσονάσιος , ο Πρόεδρος Νομαρχιακού Τμήματος ΑΔΕΔΥ Τρικάλων Ηλίας Τσιμπίδας, ο Πρόεδρος ΔΑΚΕ ΠΕ Τρικάλων Θανάσης Αρσένης, ο αναπληρωτης γραμματέας προγράμματος της ΝΔ Γιώργος Βλαχογιάννης, αιρετοί του κλάδου των δασκάλων κ.α.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/02/1000081540.jpg?resize=1054%2C815&ssl=1)