ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΔΕΥΑΤ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΤΕΛΩΝ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΛΟΓΩ DANIEL
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/11/photo-1701072589095.jpg?resize=1200%2C745&ssl=1)
Η ΔΕΥΑΤ, υλοποιώντας τις εξαγγελίες του κ. Δημάρχου περί απαλλαγής από την πληρωμή των τελών ύδρευσης – αποχέτευσης του διμήνου Σεπτεμβρίου – Οκτωβρίου 2023 των συμπολιτών μας που έτυχαν αποζημίωσης από τους κρατικούς φορείς, καλεί τους δημότες να προσκομίσουν ή να «ανεβάσουν» στην ιστοσελίδα της ΔΕΥΑΤ (www.deyat.gr), τα κάτωθι δικαιολογητικά:
- Λογαριασμός νερού (με τα στοιχεία του πλήρως ενημερωμένα και κυρίως ΑΦΜ και τηλέφωνο)
- Εκτυπωμένο μήνυμα από την ΑΑΔΕ (το οποίο μπορεί να αναζητηθεί με τους κωδικούς TAXIS) μέσω του οποίου πιστοποιείται η αποζημίωση που έλαβε ο δικαιούχος και το ΑΦΜ του.
Στις περιπτώσεις που ο ΑΦΜ του ωφελουμένου είναι διαφορετικός από αυτόν που είναι δηλωμένος στον λογαριασμό του νερού, πρέπει να υποβληθεί επί πλέον εκκαθαριστικό φορολογικής δήλωσης όταν πρόκειται για συζύγους ή πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, όταν πρόκειται για γονείς – τέκνα.
ΕΚ ΤΗΣ ΔΕΥΑΤ