![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000095386.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η «ΓΙΟΡΤΗ ΑΓΑΠΗΣ» την Δευτέρα 6/5 Δεύτερη Ημέρα του Πάσχα στις 18..00 στην πλατεία του Αγίου Βησσαρίωνος, που οργάνωσε ο Σύλλογος Γυναικών Αγίου Βησσαρίωνος όπου την παρακολούθησε αρκετός κόσμος.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000095384.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)
Η εκδήλωση άρχισε με χαιρετισμό της Προέδρου του Συλλόγου κ. Κατερίνας Σουλιώτη η οποία καλωσόρισε τους παρευρισκόμενους και τον Δήμαρχο Κώστα Μαράβα και ευχήθηκε σε όλους Χρόνια Πολλά.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000095385.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)
Χαιρετισμό απηύθυνε και ο Δήμαρχος Πύλης κ. Κων/νος Μαράβας ο οποίος εξήρε το πολιτιστικό έργο του Συλλόγου εδώ και πολλά χρόνια και ευχήθηκε Χρόνια Πολλά στους παρευρισκόμενους.
Ακολούθησε το χορευτικό συγκρότημα του Συλλόγου που χόρεψε πασχαλινούς χορούς.
Παρόντες ήταν η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού κ. Μαρίνα Πανάγου, οι δημοτικοί Σύμβουλοι κ. Γεώργιος Αναγνώστου και ι κ. Ευάγγελος Καουτής.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000095383.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)