Η Κοπή της Βασιλόπιτας του Πολιτιστικού Συλλόγου Πύλης
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000077958.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)
Πραγματοποιήθηκε η κοπή της βασιλόπιτας του Πολιτιστικού Συλλόγου Πύλης το Σάββατο 20 Ιανουαρίου στις 20.30 στην Ταβέρνα «ΣΤΡΟΦΙΛΙΑ» στο κέντρο της Πύλης, μέσα σε ένα φιλικό και ζεστό περιβάλλον. Την πίτα ευλόγησε ο Αρχιερατικός Επίτροπος Πύλης Δημήτριος Κατσαρός.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000077959-1.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)
Παρών ήταν ο Δήμαρχος Πύλης κ. Κων/νος Μαράβας η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Παιδείας και Τουρισμού κ. Μαρίνα Πανάγου, οι δημοτικοί Σύμβουλοι κ. Μάκης Παπαγεωργίου, κ. Παναγιώτης Τσόλας , κ. Βάσω Παλλαντζά, κ. Λαμπρινή Οικονόμου και η Πρόεδρος του Ε.Σ. Πύλης κ. Μαριλένα Γκρέκου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000077964.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)
Χαιρετισμό έκανε ο Δήμαρχος Κώστας Μαράβας και η Γραμματέας του Συλλόγου κ. Χριστίνα Νικολάου. Ακολούθησε διασκέδαση με χορό με πλούσια Ελληνική μουσική από μουσικό ντουέτο.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000077957.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000077956-1.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000077960.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000077961.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000077962.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000077963.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)