![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000089558.jpg?resize=900%2C1200&ssl=1)
Με ταχύτατους ρυθμούς προχωρά η αποκατάσταση της γέφυρας Ροπωτού στη συνοικία “Άγιος Ιωάννης” η οποία υπέστη τεράστια καταστροφή στο εφιαλτικό πέρασμα της κακοκαιρίας Daniel.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000089556.jpg?resize=900%2C1200&ssl=1)
Στο σημείο των εργασιών μετέβησαν ο εντεταλμένος περιφερειακός σύμβουλος τεχνικών έργων της Περιφέρειας Θεσσαλίας Θανάσης Τσιάρας και ο εντεταλμένος σύμβουλος Σάκης Ξάφος.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000089559.jpg?resize=900%2C1200&ssl=1)
Τα στελέχη της Περιφερειακής Αρχής διαπίστωσαν πρόοδο των εργασιών οι οποίες θα ολοκληρωθούν την άλλη Παρασκευή, αποκαθιστώντας σε σύντομο χρονικό διάστημα την πρόσβαση στο Ροπωτό του Δήμου Πύλης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000089557.jpg?resize=900%2C1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000089555.jpg?resize=900%2C1200&ssl=1)