![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/img-1705.jpg?resize=800%2C533&ssl=1)
Με θρησκευτική κατάνυξη και ξεχωριστή επισημότητα έγινε, το Σάββατο 2 Δεκεμβρίου και ώρα 17.000 η Υποδοχή Αποτμήματος των Ιερών Λειψάνων του Αγίου Νικολάου, που κόμισε ο Ιερομόναχος Δανιήλ, από τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Τρίκκης Γαρδικίου και Πύλης κ. κ. Χρυσοστόμου έμπροσθεν των Προπυλαίων του Ανακαινισθέντος Ιερού Ναού Αγίου Νικολάου Πύλης παρουσία αρκετών πιστών και κληρικών.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/img-1703.jpg?resize=800%2C533&ssl=1)
Ακολούθησε Μέγας Αρχιερατικός Εσπερινός των Εγκαινίων χοροστατούντος του Σεβασμιοτάτου Μητροπολίτη Τρίκκης Γαρδικίου και Πύλης κ. κ. Χρυσοστόμου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/img-1714.jpg?resize=800%2C533&ssl=1)
Παρευρέθηκαν η νεοεκλεγείσα Δημοτική Σύμβουλος κ. Βάσω Παλλαντζά , ο νυν και νεοεκλεγείς Δημοτικός Σύμβουλος κ. Παν. Τσόλας και η νεοεκλεγείσα Περιφερειακή Σύμβουλος (Αντ/ρχης) κ. Χρύσα Ντιντή.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/img-1723.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/12/img-1699.jpg?resize=777%2C518&ssl=1)