![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/pita237377.jpg?resize=900%2C1200&ssl=1)
Ο Δαναός, μια μπασκετική οικογένεια που φέτος κλείνει 41 χρόνια ζωής, έκοψαν την πίτα τους στην Παλιά Ιστορία το βράδυ της Πέμπτης 25 Ιανουαρίου 2024. Ο σύλλογος που έχει βγάλει 7 διεθνείς παίκτες θέλει να πει ένα μεγάλο ευχαριστώ στην τοπική κοινωνία που όλα αυτά τα χρόνια στηρίζει καθημερινά με τον δικό της τρόπο.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000078468.jpg?resize=1200%2C1043&ssl=1)
Μας δείχνετε την αγάπη σας, την εμπιστοσύνη σας και μας γεμίζετε με δύναμη να συνεχίσουμε να προσφέρουμε μέσα στα παρκέ. Ευχαριστούμε τον άνθρωπο-σύμβολο του ελληνικού μπάσκετ που βρίσκετε ακόμη δίπλα μας, τον κύριο Τάκη Πολυγένη.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/pita137376.jpg?resize=1200%2C1600&ssl=1)
Ευχαριστούμε την Παλιά Ιστορία για την προσφορά του δείπνου, τα ζαχαροπλαστεία Μέλισσα για την προσφορά της βασιλόπιτας και τα καταστήματα Καρακικές για την προσφορά των δώρων. Ο τυχερός της βραδιάς που κέρδισε το φλουρί ήταν ο παίκτης της αντρικής ομάδας (που αγωνίζεται στην Α1 ΕΣΚΑΘ) Μπάμπης Κορωναίος. Του ευχόμαστε υγεία τη νέα χρονιά.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/pita437379.jpg?resize=900%2C1200&ssl=1)