![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000099484.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Ξεκίνησε ένα ακόμα δυνατό τριήμερο επισκέψεων υποψηφίων ευρωβουλευτών της Νέας Δημοκρατίας στα Τρίκαλα. Τη σκυτάλη πήρε ένα ιστορικό πρόσωπο του Ελληνικού αθλητισμού, η υποψήφια ευρωβουλευτής της ΝΔ Βούλα Πατουλίδου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000099486.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Συνοδευόμενη απο τον πρόεδρο της τοπικής ΔΕΕΠ Γιάννη Κουτσονάσιο και στελέχη της κομματικής οργάνωσης, η πρώτη Ελληνίδα γυναίκα χρυσή Ολυμπιονίκης επισκέφτηκε το Αθλητικό κέντρο Ράξας- Σωτήρας, το Επιμελητήριο Τρικάλων και το Εκλογικό περίπτερο ΔΕΕΠ ΝΔ Τρικάλων στην Ασκληπιού, όπου συνομίλησε με αρκετούς πολίτες σε ιδιαίτερα ευχάριστο κλίμα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000099483.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Εκεί την περίμεναν αρκετά στελέχη ανάμεσα τους ο πρώην αντιπεριφερειάρχης Τρικάλων Χρήστος Μιχαλάκης, με τον οποίο συνδέεται με ισχυρή φιλία.
Στις καθιερωμένες δηλώσεις για την υποδοχή των γαλάζιων υποψηφίων, ο Γιάννης Κουτσονάσιος «έριξε» το θρυλικό σλόγκαν…«Για την Ελλάδα ρε γ….» και ευχήθηκε στην υποψήφια ευρωβουλευτή καλή επιτυχία.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000099482.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Από την πλευρά της, η Βούλα Πατουλίδου, αφού ευχαρίστησε τα μέλη της ΔΕΕΠ για τη θερμή υποδοχή τόνισε τα εξής:
«Ευχαριστώ πολύ για την υποδοχή, δεν είναι η πρώτη φορά που έρχομαι στα Τρίκαλα και σίγουρα δεν θα είναι η τελευταία. Κάθε φορά και με το Επιμελητήριο και με την Αντιπεριφέρεια που έχουμε βρεθεί στο εξωτερικό για να σπρώξουμε περισσότερο την Ελλάδα μας πετύχαμε καλά αποτελέσματα. Εάν ο δρόμος προς το ευρωκοινοβούλιο μας οδηγήσει στο να διεκδικήσουμε περισσότερα τότε ό,τι πρέπει να γίνει θα γίνει για καλό του τόπου. Κάθε φορά λέω ο αγώνας θέλουμε να δικαιωθεί, αλλά επειδή ο αγώνας είναι πάντα 50-50, κερδίζεις – χάνεις είναι 42 τα άτομα είναι εξαιρετικοί όλοι οπότε ας πάνε οι καλύτεροι και σεις θα τους επιλέξετε».
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000099484-1.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)