Με μεγάλη επιτυχία η έκθεση μοντελισμού στα Τρίκαλα
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088469.jpg?resize=512%2C383&ssl=1)
Ολοκληρώνεται την Κυριακή 24 Μαρτίου 2024 η τριήμερη έκθεση μοντελισμού, στο δίδυμο οθωμανικό λουτρό (Μουσείο Τσιτσάνη). Η 1η έκθεση του νεοσύστατου Συλλόγου «Ομάδα Μοντελιστών Τρικάλων» παρουσιάζει δεκάδες εκθέματα από διαφορετικά μοντέλα: αεροπλάνα, πλοία, φορτηγά, φαντασιακά, αυτοκίνητα, διοράματα. Εμφαση δίνεται στη λεπτομέρεια, στην αναπαράσταση, στη δημιουργική φαντασία σε σχέση με την πραγματικότητα. Πλήθος τρικαλινών και με μικρά παιδιά επισκέπτονται την έκθεση, όπου ο Σύλλογος δίνει τη δυνατότητα ψηφοφορίας, για τα τρία καλύτερα μοντέλα. Επίσης, υπάρχει η δραστηριότητα «Make it and Take it», κατά την οποία παιδιά άνω των 10 ετών που θα ήθελαν να ασχοληθούν με τον μοντελισμό, θα μπορούν να κατασκευάσουν ένα μοντέλο – με την επίβλεψη γονέων – και να το πάρουν σπίτι τους.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088455.jpg?resize=512%2C383&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088456.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088454.jpg?resize=512%2C383&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088460.jpg?resize=512%2C383&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088459.jpg?resize=512%2C383&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088457.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088458.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088464-1.jpg?resize=384%2C512&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088462.jpg?resize=512%2C383&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088463.jpg?resize=512%2C383&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088461.jpg?resize=512%2C383&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088465.jpg?resize=512%2C384&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088466.jpg?resize=512%2C383&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088467.jpg?resize=512%2C383&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000088468.jpg?resize=512%2C383&ssl=1)
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων