![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085984.jpg?resize=1200%2C853&ssl=1)
Μεγαλείο ψυχής και παράδειγμα θέλησης και δύναμης ο Άρης Μερεντίτης, που έτρεξε στον αγώνα των 5χλμ , στο πλαίσιο του 15ου ημιμαραθωνίου που διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία ο Σύλλογος Δρομέων Τρικάλων.
Ο Τρικαλινός νομικός έδειξε πως τίποτα δεν μπορεί να σταθεί εμπόδιο στην επιθυμία για ζωή και σίγουρα αποτέλεσε έμπνευση για τους δρομείς που πλημμύρισαν τα Τρίκαλα στη γιορτή του αθλητισμού.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/03/1000085986.jpg?resize=1200%2C900&ssl=1)
Οι μνήμες του βίαιου ξυλοδαρμού του, που είχε συγκλονίσει τη χώρα είναι νωπές, όμως ο Άρης αποδεικνύει πως μπορούμε να βγαίνουμε δυνατοί ακόμα και μέσα από δυσάρεστες καταστάσεις και απρόοπτα που δεν πρέπει να μας λυγίζουν.
Μπράβο Άρη …