Ανακοίνωση του Γραφείου Τύπου του ΣΥΡΙΖΑ Προοδευτική Συμμαχία Τρικάλων
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/pappas-2.jpg?resize=713%2C542&ssl=1)
Την Κυριακή 21 Απριλίου 2024, στην αίθουσα του Μουσείου Τσιτσάνη ο ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Τρικάλων διοργάνωσε ανοιχτή πολιτική εκδήλωση με τίτλο «Προοδευτική Αντεπίθεση σε Ελλάδα και Ευρώπη!», με κεντρικό ομιλητή τον βουλευτή Νίκο Παππά και την παρουσία της βουλευτού Μαρίνας Κοντοτόλη.
Έγινε η παρουσίαση των υποψηφίων ευρωβουλευτών της Περιφέρειας Θεσσαλίας, Δριτσέλη Παναγιώτας, Μαρτίου Γεωργίου, Χλαπανίδα Χριστίνας. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με επιτυχία και έστειλε μήνυμα αισιοδοξίας για το αποτέλεσμα των ευρωεκλογών της 9ης Ιουνίου. Ευχαριστούμε τους φίλους και τα μέλη του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ που μας τίμησαν με την παρουσία τους και προχωράμε όλοι μαζί για τη μεγάλη πολιτική ανατροπ