![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000095372.jpg?resize=1200%2C935&ssl=1)
Είναι κάποιες στιγμές που πραγματικά απολαμβάνεις να απαθανατίζεις, περιδιαβαίνοντας την όμορφη πόλη των Τρικάλων… Έτσι, ώρες πριν την Ανάσταση, ο φωτογραφικός φακός του trikalafocus έκανε κλικ στην τυχαία αλλά γεμάτη συναίσθημα συνάντηση του πρώην Αστυνομικού Διευθυντή Τρικάλων Στέργιου Νίντου με τον “Ζητά” της Τροχαίας Τρικάλων Βασιλή Καραλή και μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της Ε.ΑΣ.Υ.Τ.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000095373.jpg?resize=1200%2C917&ssl=1)
Ο προσφάτως συνταξιοδοτηθείς ανώτατος Αξιωματικός της ΕΛ.ΑΣ. αντάλλαξε ευχές για το Πάσχα και την Ανάσταση με τον δικυκλιστή της Αστυνομίας και απευθυνόμενος σε μας είπε…«Να γράψεις ότι είναι ο καλύτερος».
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000095371.jpg?resize=1200%2C965&ssl=1)
Κάτι ξέρει ο αγαπητός στην Τρικαλινή κοινωνία κ. Στέργιος …