Νέα χρονιά με αυξημένη κοινωνική προσφορά από το ΚΔΑΠ ΜΕΑ «ΗΦΑΙΣΤΟΣ» του Δ. Τρικκαίων
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000078421.jpg?resize=1200%2C898&ssl=1)
Με ευχές για το 2024 και με πλήρη σεβασμό στο έργο του, το ΚΔΑΠ ΜΕΑ «ΗΦΑΙΣΤΟΣ» του Δήμου Τρικκαίων (α΄ βάρδια) έκοψε την πίτα του, παρόντος του Δημάρχου Τρικκαίων Νίκου Σακκά. Φιλοξενούμενοι/ες της δομής, γονείς, κηδεμόνες και το προσωπικό, μαζί με τους αιρετούς, δέχθηκαν τις ευχές του κ. Σακκά για τη νέα χρονιά, τονίζοντας ο ίδιος, ότι σύντομα ξεκινούν και οι εργασίες για το ειδικό μίνι γκολφ.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000078423.jpg?resize=1200%2C898&ssl=1)
Καλωσόρισμα έγινε από την υπεύθυνη της πρωινής βάρδιας κ. Ανθή Ιτσιου, η οποία επεσήμανε τη σημασία της δομής για κάθε φιλοξενούμενο/η και τις οικογένειές τους. Χαιρετισμό και ευχές απηύθυναν, επίσης, οι αντιδήμαρχοι Δήμητρα Νάτσινα και Σοφία Αλεστά και ο εντεταλμένος σύμβουλος για θέματα ΑμεΑ Βασίλης Τσιούτσιας.
Χορηγίες για το φλουρί και δώρα δόθηκαν από το κατάστημα «Anesis» και το φαρμακείο του κ. Β. Τσιούτσια.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000078422.jpg?resize=1200%2C898&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/01/1000078424.jpg?resize=1200%2C898&ssl=1)
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων