Νέο όχημα για τις ανταποδοτικές υπηρεσίες του Δήμου Τρικκαίων
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090917.jpg?resize=1200%2C654&ssl=1)
Ακόμη ένα όχημα προμηθεύτηκε ο Δήμος Τρικκαίων, για τις ανάγκες της Δ/νσης Ανταποδοτικών Υπηρεσιών. Πρόκειται για φορτηγό που θα χρησιμοποιηθεί, όπως τόνισε ο αρμόδιος αντιδήμαρχος Τάκης Παζαΐτης, για τις ανάγκες της υπηρεσίες σε πλήθος διαφορετικών εργασιών, για να μεταφέρει ταχύτερα τα διαφορετικά αντικείμενα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090919.jpg?resize=734%2C551&ssl=1)
Το όχημα είναι το δεύτερο κατά σειρά που προμηθεύεται ο Δήμος Τρικκαίων από το πρόγραμμα ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ 2. Προηγήθηκε ένα μηχάνημα έργου, ενώ ακολουθεί και ένα ανυψωτικό – καλαθοφόρο, το αμέσως επόμενο διάστημα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2024/04/1000090918.jpg?resize=1200%2C672&ssl=1)
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων