ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΑΓΡΟΤΙΣΣΑ
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/received-234583046253740.jpeg?resize=1080%2C843&ssl=1)
Ο ρόλος της Γυναίκας Αγρότισσας είναι το κλειδί στην ανάπτυξη και στην εξέλιξη του πρωτογενούς τομεα.
Η Ελληνίδα Αγρότισσα των παλαιότερων εποχών άφησε το στίγμα της κρατώντας ζωντανή την ύπαιθρο,δουλεύοντας σκληρά,στηρίζοντας την οικογένειά της,διαφυλάσοντας την λαική παραδοση.
Η Σημερινη Αγρότισσα έρχεται να προσθέσει νέες καινοτόμες ιδέες,νέες δράσεις,κάνει ένα βήμα πέρα απο την παραγωτικότητα,στην επιχειρηματικότητα,στην κοινωνία,στην πολιτεία,δίνοντας μια διαφορετική προοπτική ανάπτυξης.Μια καινοτομία μέσω της γνώσης,της εκπαίδευσης της τεχνολογίας,του αγροτουρισμού.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/received-6689611897818840.jpeg?resize=1080%2C1317&ssl=1)
Η Περιφέρεια Θεσσαλίας δίνει ιδιαίτερο βάρος στη στήριξη της γυναικείας επιχειρηματικότητας μεσω της αγροτικης παραγωγής και της κτηνοτροφίας.
Σίγουρα πρέπει να γίνουν περισσότερα.
Η περιφερειακή αρχή του Κ.Αγοραστού έχει την γνώση,την θέληση,την αποφασιστικότητα να κάνει την Θεσσαλία τον ιδανικό τόπο να ζείς,να εργάζεσαι,να απολαμβάνεις.
Μια καταστροφή δεν πρεπει να σταθεί εμπόδιο.
Σ αυτή τη προσπάθεια συμμετέχω ενεργά,βάζοντας το δικό μου λιθαράκι στο νέο οικοδόμημα που επιχειρείται.Στον τόπο μου θέλω να επενδύσω τις γνώσεις μου και την εμπειρία.
Η ΗΡΩΙΔΑ ΤΗΣ ΥΠΑΙΘΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΟΤΙΣΣΑ
ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ.
Η ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΑΣ ΕΥΘΥΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΑΣ.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/09/received-263607519981927.jpeg?resize=1051%2C1024&ssl=1)